TVRĎÁK SLAVIL 10. NAROZENINY

Letošní Tvrďák slavil již desáté narozeniny a náramně se mu vydařily. Na start tohoto závodu jednotlivců v extrémním přírodním víceboji, ve kterém jde kromě překonání sama sebe také o titul přeborník Čech a body do Českého poháru, se postavilo rekordních 53 nejtvrdších můžu a žen z celé naší vlasti. Rekordní byla i délka trati a tomu i odpovídající čas vítěze kolem čtyřech a půl hodiny.

V sobotu 2.září 2006 před jedenáctou hodinou se tradičně účastnící postavili pod hýskovský jez a plácnutí zanikající v šumu letos nadmíru vodnaté řeky odstartovalo boj člověka s přírodou a vynalézavostí pořadatelů. Jez se rozhodně nevzdal zadarmo, a tak zatímco ženy, které ho mohly obejít zprava, plavaly vstříc další disciplíně, muži ještě několik dlouhých minut bojovali se strhávajícím proudem. Všichni se však šťastně vymanili z v ten den chladivých spárů Berounky a vyrazili na „vodníkův přespolní běh“, který je vedl po pravém říčním břehu. Z břehu závodníci odbočovali ke kamenům v řece, kde hledali hesla, jež byla vstupenkou do další části závodu. Tímto veselým skotačivým způsobem se dostali účastníci až pod Hýskov, kde řeku přebrodili, a po silnici se vraceli k jezu. Zde ze sebe scházeli mokrý proviant a s batůžky obsahujícími nutné vybavení na další trasu mizeli pryč na horských kolech.

            Nejbližší zastávkou bylo nedaleko Rudné umístěné střelecké stanoviště. Něco naběhat, něco nastřílet a zpět na kolo, tentokrát do zbrusu nového

lanového centra v Ořechu u Prahy. Zde závodníky čekalo šplhání po až 13 metrů vysokých lanových překážkách a lezení po umělé stěně (samozřejmě s jištěním).

            Dále kolmo, terénem i po silnici, na další zastávku do Hostími. Zde si pořadatelé připravili bonbónek, na který asi budou závodníci vzpomínat nejdéle. Představte si starý poměrně zarostlý sad, oplocený elektrickým ohradníkem, sloužící jako výběh pro koně. Velikost zhruba 100 x 300 metrů. A právě v tomto prostoru bylo umístěno 12 kleštiček na orientační běh, neoznačených - zkrátka jenom 8 centimetrů dlouhý červený předmět, visící na provázku na stromě, zamotaný do šípkového trní, či připevněný na hřbetu veselého poníka. Podle úspěšnosti z předešlého úseku trasy zde účastníci museli získat otisky z 6-12 kleštiček, kupříkladu poník Nestor „dal“ jenom čtyřem nejtrpělivějším účastníkům.

            No trochu jsme si pocuchali nervy, trochu odřeli kolena a zase na sedlo „horáka“ a ženy již k vytouženému cíli v Hýskově. Vlastně muži také, ale ti si to ještě natáhli přes Děd a do cíle povinně brodili přes jez s kolem na ramenech. Sečteno a podtrženo čas vítěze oněch zmíněných čtyři a půl hodiny, první z žen, které měly trasu přece jen o kousek kratší, tu byla o čtvrt hodiny dřív.

V šest hodin, kdy bylo vyhlášení výsledků, byli v cíli už všichni. Trasu v limitu necelých sedmi hodin absolvovalo 37 mužů a 7 žen. Všem patří zasloužený obdiv. Odměny byly díky sponzorům velmi důstojné, jak finanční, tak věcné, a  dostalo se skoro na každého. Největší odměnou byl však jistě pocit uspokojení z poctivě odjetého závodu a pro pořadatele slova chvály z řad účastníků, kteří na našem závodu oceňují kromě klasických disciplín s perfektně zvládnutou organizací také originalitu některých vskutku exotických vložek.

Fotografie a další informace z tohoto sportovního klání můžete shlédnout na www.tvrdak.wz.cz

Tak příští rok zase pod jezem.         

Za tým pořadatelů Petr Resch

 

 

 

 

 

 

 

Vodníkův přespolní běh

 

Střelba

 

Lanové centrum

 

 

 

 

 

 

Sbírání razítek ve výběhu pro koně.

Jedno razítko měl na krku i poník Nestor. Nebylo jednoduché ho získat.

 

 

Pro většinu bylo jednodušší razítka posbírat na stromech.

 

Nebo na ohradníku.

 

 

Petr Resch a Michal Hlaváč – ti co to mají na svědomí

Vítězky:  1.Pavlína Chaloupská, 2. Jana Rejmonová

3. Lenka Figurová

Vítězové: 1. Pavel Štrunců, 2. Jiří Procházka, 3. Aleš Prášil,

 4. David Chalupský, 5. Tomáš Vaněk

 

Oficiální výsledky:

Muži:

1.

Pavel Štryncl

MÚHÚ Liberec

4 hod 25 min

2.

Jiří Procházka

Kos Tesla Brno

4:29

3.

Aleš Prášil

OK Jihlava

4:31

4.

David Chalupský

Outdoorteam UHK

4:32

5.

Tomáš Vaněk

Outdoor Ekonom Praha

4:33

 

Ženy:

1.

Pavlína Chaloupská

Outdoorteam UHK

4:09

2.

Jana Rejmonová

Outdoor Ekonom Praha

4:44

3.

Lenka Fibirová

 

5:15

 

 

 

Sponzoři:

Česká asociace extrémních sportů

 Salomon

 OpavaNet

 NUTREND

 Tilak

 Author

 Silva

 Internet BillBoard

ýHHHHHHHH Bike tuning

 Kola u Michala

Námořní dobrodružství Barona Prášila.